LPG Araçlar İçin Güvenli Bir Yakıt mı?

Ülkemizde en yaygın kullanılan yakıt türlerinden birisi LPG 'dir. Lpg nedir? Neden Lpg dönüşüm montaj yaptırmalıyım ? LPG montaj için verilen para tasarruf ile bana geri döner mi? şeklinde soruları sıkça duymaktayız.

Renksiz ve kokusuz bir gaz olan LPG (Liquified Petroleum Gas) aslında Sıvılaştırılmış Petrol Gazıdır. Bütan ve propan gazlarının karışımı olup ülkemizde ticari olarak; Miks LPG (% 30 propan ve % 70 bütan) ve propan (% 95 ve üzeri saflıkta) olarak piyasaya sürülmektedir. Ayrıca yanıcı ve parlayıcı özelliğe sahiptir.

LPG güvenli bir yakıttır. Eğer güvensiz bir yakıt olarak görülseydi tüm dünyada ve ülkemizde sigorta primleri bu yakıtın kullanımını engelleyecek şekilde yasaklayıcı ve sınırlayıcı olurdu. Fakat burada DİKKAT edilmesi gereken nokta DOĞRU MONTAJ. Bunun için;

Sonuç olarak eğer bu işin ehli bir firmaya LPG dönüşümünüzü yaptırırsanız. Benzinden dahi güvenli bir yakıt olarak düşünülebilir.

AYAZ LPG, bugüne kadar yüzlerce araca LPG montajı yapmıştır. Adanada LPG Montaj ve Dönüşüm Sistemleri konusunda uzman teknik ekip sayesinde LPG montaj sektöründe AYAZ LPG, Adana şehrinde akla gelen ilk firmalar arasında yerini almış olup bundan sonraki hedefi Adana LPG Dönüşüm Firmaları dendiğinde tek akla gelen firma olmaktır. Montajlarımız TSE standartlarına ve ISO 9001-2000 kalite şartlarına uygun olarak yapılmaktadır ve kullanılan ürünler ve montaj 2 (iki) yıl garantilidir.

Ayrıca atölyemiz TSE Standartlarına uygun olup LPG dönüşümüne gelen araçların montajları son derece estetik ve kaliteli isçilik hizmeti ile sektörde adını duyurmaya devam edecektir.

Unutulmamalıdır ki, otogaz LPG dönüşüm bir uzmanlık işidir ve tecrübesiz kişilerce yapıldığında tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Firmamızın bu alandaki uzmanlığı ve tecrübesi tescillenmiştir.

Anasayfa Hakkımızda Referanslar İletişim Sizde Google 1. Sayfada Çıkmak İstermisiniz